Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Одбележување на Меѓународниот ден на лица со попреченост
Одбележување на Меѓународниот ден на лица со попреченост
Петок, 03 Декември 2021 12:08

LicaSoPoprecenost-01Градоначалникот на Општина Штип,по повод одбележувањето на 3ти Декември-Меѓународниот ден на лица со попреченост, ги посети институциите и организациите кои работат со овие лица.На сите институции им додели вредносен ваучер од 6.000,00 денари како една скромна поддршка.

Градоначалникот го посети Државното средно училиште за образование и рехабилитација  ,,ИСКРА,,, каде што истакна дека одговорноста на локалната власт е голема, со тоа што инфраструктурно ќе им се овозможи полесен пристап како и активно вклучување на пазарот на трудот.

LicaSoPoprecenost-02

LicaSoPoprecenost-03

LicaSoPoprecenost-04 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јануари 2022
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize