Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Меѓународен ден на Ромите
Меѓународен ден на Ромите
Четврток, 08 Април 2021 15:39

DenNaRomi-01Денеска, 8-ми април - Меѓународен ден на Ромите. Градоначалникот оствари средба со невладини организации кои се залагаат за подобрување на животот на Ромите во Штип.

Од круцијална важност е имплементацијата на Националната стратегија за Роми, која ги опфаќа реалните потреби на Ромите во областите на образованието, домувањето, вработувањето и здравството.

Да ставиме стоп на дискриминацијата и предрасудите.

DenNaRomi-02

DenNaRomi-03 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Април 2021
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize