Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Талентирани и докажани пијанисти освоија 37 награди
Талентирани и докажани пијанисти освоија 37 награди
Среда, 31 Март 2021 17:28

PijanistiNagradi-01Општина Штип е град на талентирани и докажани пијанисти.

Огромен успех на нашите пијанисти кои само во оваа учебна година за 5 месеци освоија 37 награди на Интернационални натпревари во Америка, Русија, Јапонија, Канада, Белгија, Грузија, Украина и Словенија.

Огромен аплауз за Михаел Тимотеј Пастоњицки, Душица Митрева, Михаела Мирова, Теодора Ноемина Пастоњицки, Бисера Јанева, Габиана Стоименов, Драгана Костова, Јована Гркова, Весна Самоникова,  Климентина Бојаџиева и Марко Насковски. Сите се од класата по пијано на м-р Марија Максимова.
Би сакале да ги пофалиме Михаел Тимотеј Пастоњицки и Теодора Ноемина Пастоњицки кои добија покана за настап во познатата концертна сала Карнеги Хол во Њујорк, Америка. Како едни од лауреатите на Интернационален музички натпревар, Јована Гркова која има покана за настап во Грузија и Михаел Тимотеј Пастоњицки кој доби покана за настап во Москва.

PijanistiNagradi-02

PijanistiNagradi-03

PijanistiNagradi-04

PijanistiNagradi-05

PijanistiNagradi-06 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Април 2021
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize