Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Посета на СОУ „Јане Сандански“
Посета на СОУ „Јане Сандански“
Четврток, 28 Јануари 2021 18:55

SOUJaneSandanski-01Денес Градоначалникот на Општина Штип, Д-р Сашко Николов го посети СОУ „Јане Сандански“ каде што се во тек активностите за реконструкција на санитарните јазли, инвестиција во вредност од 2.361.246,00 денари, обезбедени од буџетот на Општина Штип.

Досега во ова училиште е извршена целосна реконструкција на спортската сала, целосно е променет подот во сите училници со поставување на ламинат, обезбедени се голем број нагледни средства, интерактивни табли, проектори и училишни материјали со цел подигање и унапредување на воспитно образованиот процес. 

И оваа година ќе продолжиме да инвестираме во ова училиште со набавка на информатичка опрема, санација и адаптација на кабинетите и уредување на училишниот двор. 

За сите овие активности се планирани околу 8.000.000,00 денари, средства од буџетот на Општина Штип.

 SOUJaneSandanski-02

SOUJaneSandanski-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Април 2021
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize