Дома Настани Возила за собирање на комунален отпад
Возила за собирање на комунален отпад
Среда, 13 Јануари 2021 18:28

Денеска во соработка со ЗЕЛС, Штип на располагање има нови 30 канти за стакло.

Истовремено, Општина Штип и ЈП Исар преку Министерството за животна средина и просторно планирање и Министерството за финансии доби донација од шест нови специјални возила за комунален отпад.

Од денеска Штип на располагање има две возила со запремнина од 4м³,  едно возило со запремнина од 10м³,  едно возило со запремнина од 16м³,  едно возило со запремнина од 22м³ и камион со рамна платформа со кран.

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јануари 2021
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize