Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Водоводна линија на улица Скоевска во населба Пребег
Водоводна линија на улица Скоевска во населба Пребег
Среда, 21 Октомври 2020 13:54

Vodovod-UlSkoevska-01В.д. Градоначалникот на Општина Штип, Јане Миланов заедно со директорот на ЈП „Исар“, Живко Тасев извршија увид во работните активности за реконструкција на водоводна линија на улица Скоевска во населбата Пребег.

Се работи за реконструкција на водоводна линија во должина од 400 метри која беше приоритетно барање на граѓаните во овој дел од градот.

„ Ова беше едно од главните барања на граѓаните од овој дел од градот. Реконструкцијата на водоводот на улица Скоевска ќе чини 1,8милиони денари и ќе се работи во две фази, потоа ќе ја реконструираме водоводната линија на улица Славонска Пожега која ќе чини 2,2 милиони денари,“истакна Миланов.

Директорот на ЈП „Исар“ истакна дека со овој зафат граѓаните ќе добијат подобар проток на вода до своите домови.

Ваквата реконструкција се прави после долги години, односно од самото основање на населбата Пребег.

Се реализираат најпотребните барања на граѓаните со кои им се олеснува секојдневното функционирање.

Vodovod-UlSkoevska-02

Vodovod-UlSkoevska-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Мај 2021
П В С Ч П С Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize