Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Избор на в.д. градоначалник на Општина Штип
Избор на в.д. градоначалник на Општина Штип
Среда, 14 Октомври 2020 14:41

VD-Gradonacalnik-01Денеска се одржа четириесетта седница на Совет на Општина Штип преку апликацијата Zoom.

На дневниот ред на оваа седница беше точка за избор на Вршител на должност градоначалник на Општина Штип, кадешто единствен предлог за оваа функција предложен од страна на советник во Советот на Општина Штип, беше досегашниот заменик градоначалник, Јане Миланов којшто едногласно е избран.

В.д. Градоначалникот на Општина Штип ќе ја извршува функцијата до предвремените локални избори во декември.

Миланов истакна дека ќе продолжи со тековните проекти и секојдневни обврски на локалната самоуправа со цел непречено одвивање на функционирањето на градот и граѓаните.

VD-Gradonacalnik-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Декември 2021
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize