Дома Настани Одбележување на 11. октомври - Денот на народното востание
Одбележување на 11. октомври - Денот на народното востание
Недела, 11 Октомври 2020 14:03

11Oktomvri-01Денеска делегација од Општина Штип, предводена од заменик градоначалникот Јане Миланов положи цвеќе по повод 11 октомври, на спомен обележјето кај тврдината Исар.

11 Октомври е продолжување на   слободарските традиции проникнати во силниот македонски нагон за национално и социјално ослободување.

11 Октомври е пресвртница на една национална историја, на еден народ кој од покорен станува непокорлив.

“Денес, упатуваме честитка од ова мала, но убава земја - полноправна членка наНАТО, со трасиран пат кон европското семејство, од престолнината на Истокот и во името на Општина Штип,” истакна Миланов.

11Oktomvri-02

11Oktomvri-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Октомври 2020
П В С Ч П С Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize