Дома Настани Online состанок со амбасадорката на САД во РСМ, Н.Е Кејт Брнс
Online состанок со амбасадорката на САД во РСМ, Н.Е Кејт Брнс
Сабота, 27 Јуни 2020 14:16

Ambasadorka-USA-01Градоначалникот Благој Бочварски одржа состанок со Н.Е. Кејт Брнс, амбасадорката на САД  во Република Северна Македонија за моменталната состојба со Ковид 19 и предизвиците кои се исправени пред нас во однос на справувањето со овој вирус. 

Градоначалникот  ја информираше амбасадорката за сите превземени мерки на локално ниво и нашите очекувања за идниот период. 

Само заедно обединети ќе успееме да се избориме со овој подмолен вирус кој не бира по пол, вера или национална припадност.

 Ambasadorka-USA-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Септември 2020
П В С Ч П С Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize