Дома Настани Реконструкција на крстосница со нов кружен тек
Реконструкција на крстосница со нов кружен тек
Сабота, 20 Јуни 2020 17:20

KruzenTekВо населбата Сењак со пуштање на мостот и обиколницата се јави потребата од побезбедна крстосница која ќе ја регулира брзината на движење.  

''За овие две ипол години ја решаваме седмата крстосница во делот на безбедноста .

На крстосницата е монтиран за прв пат монтажен кружен тек, едно ново модерно решение'' истакна градоначалникот Бочварски.

Општина Штип продолжува со брзи и ефикасни решенија да ги решава проблемите кои се појавуваат во сообраќајот се со цел поголема безбедност за граѓаните.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Септември 2020
П В С Ч П С Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize