Дома Настани Инклузивно игралиште во населба Автокоманда
Инклузивно игралиште во населба Автокоманда
Четврток, 21 Мај 2020 14:43

InkluzivnoIgraliste-01Општина Штип заедно со здружението „Мобилност“ инвестираа во изградба на инклузивно игралиште за деца со телесен инвалидитет, но и за сите останати.

Ова игралиште е направено на барање на граѓаните од тој дел од градот, со цел да се искористи неуреден простор.

„Оваа инвестиција е заедничка со здружението Мобилност и Министерство за труд и социјална полити. 

Ќе продолжиме да инвестираме во вакви нови содржини кои ќе бидат во интерес на нашите најмлади сограѓани,“ истакна градоначалникот Бочварски.

InkluzivnoIgraliste-02

InkluzivnoIgraliste-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Септември 2020
П В С Ч П С Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize