Дома Настани Реконструкција на улицата Љубен Иванов
Реконструкција на улицата Љубен Иванов
Четврток, 16 Април 2020 15:29

Ul.LjubenIvanov-01Општина Штип започна со реконструкција на една од главните артерии во централното градско подрачје, а тоа е улицата Љубен Иванов. 

Оваа улица подолг период беше во дотраена состојба и голема потреба за граѓаните бидејќи води до Клиничкиот центар во Штип.

„Се работи за 3100 метри квадратни нова асфалтна површина и сума на чинење е 2,1 милион денари. Ова е сериозна артерија во градот и верувам дека многу од граѓаните ќе видат бенефит од нејзината реконструкција,“ истакна градоначалникот Бочварски.

По завршувањето на оваа состојба со пандемијата Општина Штип ќе продолжи со реконструкција на улиците Коле Неделковски, Сајбие Демир и крак од Булевар ЈНА.

Ul.LjubenIvanov-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Мај 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize