Дома Настани Посета на детска градинка „Цветови“ во населба Осми Ноември
Посета на детска градинка „Цветови“ во населба Осми Ноември
Вторник, 18 Февруари 2020 14:11

DGCvetovi-01Во претходниот период се работеше на темелни реконструкции во детската градинка Цветови. Со донација од Јапонската амбасада, се променија прозорите кои беа стари и дотраени и котелот за греење, а додека со финансии од Општината оваа детска градинка набави нов мебел, завеси и теписи.

Градоначалникот Бочварски заедно со директорката на оваа детска градинка извршија увид во завршените активности.

„Денеска сме на увид во детската градинка Цветови во завршените реконструкции во овој клон. Се работи за инвестиција од околу 4,8 милиони денари од кои дел се наша инвестиција, а дел се донеција од Јапонска амбасада“, кажа градоначалникот Бочварски.

Директорката Трајчевска кажа дека ова е многу значајна инвестиција за овој клон, бидејќи после подолг период се реконструираат старите и дотраени работи.

DGCvetovi-02

DGCvetovi-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јули 2020
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize