Дома Настани Посета на СОУ „Димитар Мирасчиев“
Посета на СОУ „Димитар Мирасчиев“
Вторник, 04 Февруари 2020 14:40

SOUDimitarMirasciev-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со директорот на средното училиште Димитар Мирасчиев извршија увид во работните активности за реконструкција на просториите на ова средно училиште.

Во ова училиште набавени се нови врати, смарт табли, мебел за училници, а исто така реконструиран е и подот на спортската сала и дворното место пред училиштето.

„Во посета сме на ова училиште после подолг период и навистина ме радува тоа што директорот заедно со раководниот тим успеале да ја подобрат состојбата во ова училиште и да го подигнат бројот за запишани ученици,“ истакна во изјавата градоначалникот Бочварски.

Директорот на ова училиште потенцираше дека значително е зголемен бројот на ученици и дека и во наредните години ќе се работи на зголемување на бројката со тоашто оттука ќе произлегуваат кадри за подобрување на текстилот.

SOUDimitarMirasciev-02

SOUDimitarMirasciev-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Август 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize