Дома Настани Возило за чистење снег за потребите на ЈП „Стипион 2011“
Возило за чистење снег за потребите на ЈП „Стипион 2011“
Петок, 31 Јануари 2020 13:55

Vozilo-sneg-01Општина Штип се грижи за потребите на јавните претпријатија за зголемување на капацитетите на возните паркови кои ќе бидат во служба на граѓаните.

Јавното претпријатие Исар има набавено две нови машини, а додека јавното претпријатие Стипион има добиено возило „Пајак“ и комбе за потребите на претпријатието.

ЈП „Стипион 2011“ после 30 години набави возило за чистење снег со што дополнително се олеснува чистењето на снег во градот.

„Набавивме ново возило за чистење снег кое е погодно за сите делови од градот. Ваков тип на возило се набавува после 30 години и значително се олеснува работата на јавното претпријатие во снежни услови. Вредноста на ова возило е 2,1 милион денари плус ДДВ,“ изјави градоначалникот Бочварски.

Vozilo-sneg-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Септември 2020
П В С Ч П С Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize