Дома Настани Поставување огради покрај основни училишта
Поставување огради покрај основни училишта
Петок, 24 Јануари 2020 16:13

Ogradi-01Во близина на сите основни и едно средно училиште во Штип, започнато е со поставување на заштитни огради и тоа: ООУ „Ванчо Прке“, ООУ „Димитар Влахов“, ООУ „Тошо Арсов“, ООУ „Гоце Делчев“, ООУ „Славејко Арсов“ и СОУ „Коле Нехтенин“.

Се работи за заштитни огради од 530 метри и висина на инвестиција од 900.000 денари.

„Безбедноста на учениците од училиштата и граѓаните е најважна. Ветивме безбедност во сообраќајот на булеварот "Гоце Делчев" кај средното електро-машинско училиште "Коле Нехтенин", а денес ја завршуваме третата мерка со поставувањето на заштитни огради,“ изјави Бочварски.

Општина Штип претходно го реализираше кружниот тек и постави вибрациони ленти за намалување на брзината во сообраќајот во овој дел од градот.

Ogradi-02

Ogradi-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Февруари 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize