Дома Настани Увид во градежни активности за изградба на тротоар на улица Енгелсова
Увид во градежни активности за изградба на тротоар на улица Енгелсова
Понеделник, 13 Јануари 2020 16:04

Trotoar-EngelsovaНа почетокот на тековната 2020 година ЈП „Стипион 2011“ започна со реконструкција на површина за пешаци. Се работи на обновување на старата и дотраена бетонска површина на тротоарот на улица Енгелсова.

Градоначалникот Бочварски заедно со директорот на јавното претпријатие извршија увид во градежните активности на овој тротоар.

„Започнуваме со реконтрукција на тротоар на улица Енгелсова во населбата Осми Ноември. Се работи за површина од 1025 метри квадратни и вредноста на овој зафат е 1,6 милиони денари,“ изјави градоначалникот Бочварски.

Општина Штип ќе продолжи со реконструкција на инфраструктурата кадешто е најпотребно и приоритетно барање на граѓаните.

Trotoar-Engelsova-01

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јули 2020
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize