Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Трибина во организација на професор д-р Методи Чепреганов
Трибина во организација на професор д-р Методи Чепреганов
Петок, 06 Декември 2019 16:46

TribinaCepreganov-01Во организација на професор д-р Методи Чепреганов во сала на Совет на Општина Штип, се одржа трибина на тема „Агресијата во интерперсоналните односи, стрес и моќта на човечкиот деструктивен нагон“.

На оваа трибина пристуни беа, градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, претседателот на Совет на Општина Штип, Јане Миланов и ректорот на Универзитет „Гоце Делчев“.

Доктор Методи Чепреганов е познат доктор кој има напишано повеќе од 180 научни труда и има учествувано на светски, европски и домашни конгреси и симпозиуми, на теми од епилептогијата, неврологијата, главоболките, стресот, антономо морфолошките дијагностички методи.

Општина Штип ги поддржува ваквите настани кои се одлична можност за информирање на граѓаните и нивното здравје.

TribinaCepreganov-02

TribinaCepreganov-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јули 2021
П В С Ч П С Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize