Дома Настани Посета на Здружение на пензионери
Посета на Здружение на пензионери
Петок, 06 Декември 2019 15:58

Penzioneri-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски денеска оствари средба со Здружението на пензионери во пензионерскиот дом во централното градско подрачје.

На оваа средба присутен беше и претседателот на Здружението на пензионери, Ристе Нетков.

„Денеска заедно со претседателот на Здружението на пензионери, Ристе Нетков сме на средба со пензионерите во Штип.

Јас како градоначалник сакам да ги слушнам нивните идеи и потреби за развој на Штип.

Во овој период работиме на широки дебати за тоа кои потреби треба да влезат во буџетот на Општина Штип за 2020 година,“ истакна Бочварски.

Претседателот на Здружението, Ристе Нетков ја потврди одличната соработка со локалната самоуправа за сите потреби кои биле во ингеренции на локалната власт.

Пензионерите се задоволни од мерките на Владата за зголемување на пензиите.

Penzioneri-02

Penzioneri-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Август 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize