Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Меѓународен ден на лицата со попреченост
Меѓународен ден на лицата со попреченост
Вторник, 03 Декември 2019 14:48

Poprecenost-01Општина Штип организираше настан во неколку институции по повод 3 декември – Меѓународниот ден на лица со попреченост.

Раководителката на образование, лер и јавни дејности ги посети ООУ „Ванчо Прќе“, Дневниот центар за деца со аутизам, Заедницата на инвалидски организации и ДСУ „Искра“.

Децата од овие институции имаа подготвено неколку точки кои беа изведени пред присутните.

Општина Штип преку стручните лица дава огромна поддршка и се грижи за подобрување на условите за раст и развој на лицата со попреченост.

 

Poprecenost-02

Poprecenost-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јули 2021
П В С Ч П С Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize