Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Потпишување меморандум за соработка
Потпишување меморандум за соработка
Вторник, 03 Декември 2019 10:06

Memorandum-Habitat-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски во име на Општина Штип потпиша меморандум за соработка со Здружението за хумано домување Хабитат со цел започнување на регистрација на колективните станбењни единици во прва фаза, а потоа и со поставување на енергетски ефикасни фасади.

Овој проект дава можност за големи заштеди на граѓаните, намалување на загадувањето и секако нов модерен лик на градот.

Во овој проект дел од инвестицијата ќе ја превземе Општината, а во име на граѓаните Здружението Хабитат ќе вложи средства кои ќе бидат вратени на подолг рок од добиените заштеди на енергијата.

 

Memorandum-Habitat-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Септември 2021
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize