Дома Настани Недела на грижа за стари лица
Недела на грижа за стари лица
Петок, 22 Ноември 2019 13:01

Grizha-StariLica-01Денеска во просториите на Општина Штип се одржа настан во организација со ОО Црвен крст Штип по повод Неделата на грижа за стари лица.

Во салата на Совет на Општина Штип, се одржа работилница под мотото „Сите сме нивни деца“, која имаше за цел да го потенцира значењето за потребата од зголемена интеграција на старите лица.

На оваа работилница присутна беше д-р Мери Шорова која по едукацијата пристапи со совети, одговори на прашања и практичен дел.

Како одговорна институција покажуваме дека се грижиме за едукација на граѓаните и нивните потреби.

 Grizha-StariLica-02

Grizha-StariLica-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Декември 2019
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize