Дома Настани Макфест 2019
Макфест 2019
Четврток, 10 Октомври 2019 14:22

Makfest2019-01Во наредните три денови Штип ќе живее во духот на музиката од најпознатиот фестивал на забавни мелодии „Макфест“.

Денеска започнува 34 издание на Макфест и ќе трае со сабота. Денеска и утре се двете полуфинални вечери, а во сабота ќе се одржи финалната вечер.

На полуфиналните вечери ќе настапат 30 изведувачи со 30 различни композиции, од кои 20 ќе настапат на финалната вечер.

Градоначалникот Бочварски најави дека подготовките се во финална фаза и Штип е подготвен за најпознатиот фестивал на забавни мелодии, Макфест за 2019 година.

Makfest2019-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Август 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize