Дома Настани Присуство на одбележување на Ден на 2 механизиран пешадиски баталјон
Присуство на одбележување на Ден на 2 механизиран пешадиски баталјон
Вторник, 17 Септември 2019 14:13

Присуство на одбележување на Ден на 2 механизиран пешадиски баталјонГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со претседателот на Совет на Општина Штип, Јане Миланов присуствуваа на полагање цвеќе по повод Ден на 2 механизиран пешадиски баталјон во касарната „Јане Сандански“.

По полагање на цвеќе следуваше свеченост и тактичко технички збор во кругот на касарната „Јане Сандански“.

Денес 2 механизиран пешадиски баталјон претставува воена сила достојна за почит, единица која професионално и пожртвувано ги извршува сите поставени задачи и единица која храбро се справува со сите предизвици на денешницата.

Општина Штип го честита 17 септември – Денот на 2 механизиран пешадиски баталјон.

Присуство на одбележување на Ден на 2 механизиран пешадиски баталјон Присуство на одбележување на Ден на 2 механизиран пешадиски баталјон

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Ноември 2020
П В С Ч П С Н
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize