Дома Настани Повик за Еко акција во населба Осми Ноември
Повик за Еко акција во населба Осми Ноември
Петок, 13 Септември 2019 14:45

EkoAkcjaВо недела, 15.09.2019 г., Општина Штип организира Еко Акција во населба „Осми Ноември“ со почеток од 10:00 часот.

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упати апел до сите здруженија и до сите граѓани да дадат свој придонес во оваа Еко акција.

„Сите имаме обврска и одговорност да ја чуваме и заштитуваме животната средина во нашиот град.

Сакам да ги повикам сите граѓани коишто би сакале да се приклучат на оваа Еко акција којашто ќе се случи во недела на 15 септември во 10:00 часот во населбата „Осми Ноември“,“ истакна Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Август 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize