Дома Настани Присуство на Втора меѓународна научна конференција
Присуство на Втора меѓународна научна конференција
Петок, 13 Септември 2019 14:08

NaucnaKonferencija-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев“ Штип, присуствуваше на Втората меѓународна научна конференција  на тема „Предизвици на туризмот и бизнис логистиката во 21 век.

Како говорник на оваа тема, градоначалникот Бочварски истакна дека позитивен пример за нашиот град е Општинскиот мултимедијален центар „Киро Глигоров“ кој е посетен од над 2000 граѓани, како од нашиот град така и од соседните градови и држави.

Оваа спомен соба содржи податоци за првиот претседател на нашата држава, Киро Глигоров и е доста интересна и првлечна за туристите кои сакаат да ги запознаат значајните ликови на Македонија.

Исто така Факултетот за туризам и бизнис логистика кој е дел од Универзитетот „Гоце Делчев“ е пример за размена на студенти и збогатување на знаењата за богатствата на нашата држава во делот на туризмот.

NaucnaKonferencija-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Август 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize