Дома Настани Присуство на Стопанска комора во хотел „Оаза“
Присуство на Стопанска комора во хотел „Оаза“
Петок, 13 Септември 2019 13:11

StopanskaKomora-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски присуствуваше на состанок на Стопанска комора, која се одржа во хотел „Оаза“.

На овој настан присуствуваше и заменик претседателот на Владата, Кочо Анѓушев.

„Владата напорно работи на подобрувањето на условите на бизнис секторо, јас само на неколку наврати сум бил на средби со вице премиерот Анѓушев заедно со стопанствениците во Штип и тоа покажува дека бизнисмените во Штип и во Македонија се добро сослушани од Владата,“ истакна Бочварски во своето излагање.

Показателите покажуваат дека во овој момент економијата во Република Северна Македонија расте и со евроинтеграцискиот процес којшто следува во иднина ќе се отвори шанса за биснис секторот.

Општина Штип со своите надлежности ќе биде постојана поддршка на бизнис секторот.

StopanskaKomora-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јануари 2020
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize