Дома Настани Присуство на обука во организација на ОО Црвен Крст
Присуство на обука во организација на ОО Црвен Крст
Петок, 13 Септември 2019 12:16

CrvenKrst-01ОО Црвен крст организираше обука за сите заинтерсирани граѓани во сала на Совет во Општина Штип, под мотото „Твоето незнаење чини жи

аќајна незгода.

На оваа обука присуствуваше и градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, претседателот на Совет на Општина Штип, Јане Миланов како и советници од Совет на Општина Штип.

„Можам да ги поздравам овие кампањи и да се заблагодарам на Црвен Крст за проактивноста која што ја има во општеството и токму поради ова можам да кажам дека ние како Општина Штип и јас како градоначалник секогаш ќе бидам присутен да апелирам до граѓаните и до сите возачи да бидат внимателни и да ги следат препораките коишто ги дава Црвен Крст,“ изјави Бочварски.

ОО на Црвен Крст Штип до сега има извршено 7 обуки во Општина Штип и Општина Карбинци и заклучно со вчерашниот ден обучени се 83 граѓани – припадници на одредени институции. Целта е кревање на свеста на граѓаните во делот на намалување на жртви при сообраќајни незгоди.

Општина Штип е 33 Општина кадешто се практицира овој вид на кампања.

CrvenKrst-02

CrvenKrst-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јануари 2020
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize