Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Увид во градежни активности во населба Сончев град
Увид во градежни активности во населба Сончев град
Среда, 11 Септември 2019 13:33

SonchevGrad-01Градоначалникот Бочварски изврши увид во градежните активности во населба Сончев град. Се работи на поставување на рабници и поставување на инсталација за улично осветлување, а потоа ќе се пристапи со асфалтирање на улиците во оваа населба.

„Денеска заврши тендерската постапка за поставување на улично осветлување овде, со сума од 2.150.000 денари. Заедно со улиците коишто се 9,3 милиони и водоводот и канализацијата од 2,5 милиони денари доаѓаме до некоја сума од 14 милиони денари,“ изјави Бочварски.

Ова е една од поголемите инвестиции на Општина Штип, во овој момент. Продолжуваме да работиме во насока на подобрување на инфраструктурата за граѓаните.

 

SonchevGrad-02

SonchevGrad-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Февруари 2021
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize