Дома Настани Градежни активности на градски стадион
Градежни активности на градски стадион
Понеделник, 02 Септември 2019 13:38

GradskiStadion-01Општина Штип преку ЈП „Стипион 2011“ работи на доуредување на пешачкиот дел на градскиот стадион. Се работи за поставување на бехатон и тампонирање на дел од пешачките патеки во стадионот.

„Се работи за поставување на нова подна површина на источната требина на влезот на стадионот, но и на сите околни стази коишто стручните луѓе навистина правеа проблем според на тревната површина на главниот стадион и поради тоа сите површини во близина треба да бидат покриени со бетонска подлога, бехатон или тампонирање.

Паралелно со тоа ќе се работи и на санација на потпорните ѕидови коишто беа дотраени и срушени.

Инвестицијата на Општина Штип ќе биде околу 1,5 милиони денари,“ изјави Бочварски.

Паралелно со инвестициите на Општина Штип, голема поддршка за реконструкција на овој терен дава и спонзорот и сопственикот со 51 % од акциите на ФК Брегалница, компанијата КИТ-ГО и нејзиниот сопственик Кирил Гогов.

GradskiStadion-02

GradskiStadion-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Септември 2019
П В С Ч П С Н
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize