Дома Настани Посета на просторија за лица со попреченост над 18 години
Посета на просторија за лица со попреченост над 18 години
Вторник, 13 Август 2019 13:26

LicaPoprecenost-01

Општина Штип заедно со Министерство за труд и социјална политика, ООУ „Гоце Делчев“ и  Републичкото здружение „Порака“ инвестира во обновување и приспособување на просторија која се наоѓа во склоп на училиштето Гоце Делчев за Дневен престој на лица со попреченост над 18 години.

Се работи за целосно обновување на просторијата и овозможување на удобен дневен престој на тие лица.

„Заеднички со здружени сили работиме на подобрување на условите, бидејќи ова беше една запуштена просторија во којашто во овој период веќе работиме на подобрување на инфраструктурата, се заменуваат прозорците, имаме изградба на нова пристапна рампа, ќе ги замениме целосно тоалетите.

Општина Штип дава поддршка преку изготвување на проектот, преку градежни зафати, исто така ќе инвестираат здружението „Порака“, Министерство за труд и социјална политика и ООУ „Гоце Делчев“,“ истакна градоначалникот Бочварски.

Оваа инвестиција има проектантска вредност од 20.000 евра и се работи за објект со големина од над 160 метри квадратни.

LicaPoprecenost-02

LicaPoprecenost-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јули 2020
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize