Дома Настани Ново улично осветлување на влезот во градот
Ново улично осветлување на влезот во градот
Четврток, 01 Август 2019 13:44

UlicnoOsvetluvanjeОпштина Штип преку приватна фирма во наредниот период ќе работи на осветлување на влезот во градот од Скопје. Се работи за нови лед светилки со висина од 9 метри кај Кампус 4 на новиот тротоар, на новиот кружен тек кај населба Пребег и на улицата од кружниот тек до улицата Партизанска.

Со ова дополнителни 2,4 километри на влезот во градот Штип ќе добијат осветлување.

„Ќе имаме три нови локации со ново улично осветлување, со нови 78 столба коишто ќе имаат 9 метри висина и целата оваа јавна набавка е завршена преку електронска аукција по закон за јавни набавки за 4,5 милиони денари,“ изјави градоначалникот Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Мај 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize