Дома Настани Прием на Академија Постолов Пандев
Прием на Академија Постолов Пандев
Среда, 12 Јуни 2019 14:31

Postolov-Pandev-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски ги прими фудбалерите од подмладокот на Академија Постолов Пандев заедно со стручниот штаб.

Генерацијата 2005/06 кои се членови на Академија Постолов Пандев станаа шампиони на југоисточниот регион, а генерацијата 2009/10 беа втори на ниво на државата.

Со овие успеси се покажува дека  доаѓаат убави времиња во фудбалот во општина Штип, но и во државата.Postolov-Pandev-02

Postolov-Pandev-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize