Дома Настани Прием на каратистката Драгана Ефтимовска
Прием на каратистката Драгана Ефтимовска
Среда, 12 Јуни 2019 13:56

DraganaEftimovska-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски во својот кабинет ја прими Драгана Ефтимовска каратистката којашто на Балканското првенство во Бања Лука освои 3 место како член на карате клубот „Штип“.

Ова е значаен успех за градот и за државата посебно кога се постигнува на млади години.

Градоначалникот Бочварски посака многу успеси во иднина на Драгана, на тренерите Сашко и Жарко Арсовски и на сите спортисти кои го афирмираат Штип со значајни успеси.DraganaEftimovska-02

DraganaEftimovska-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јуни 2019
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize