Дома Настани Увид во градежни активности кај населба Железничка
Увид во градежни активности кај населба Железничка
Петок, 31 Мај 2019 16:11

Zeleznicka-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски изврши увид во започнатите активности за реконструкција на улицата во долниот дел од населбата Железничка кадешто секојдневно се движат граѓани коишто живеат или работат во тој дел од градот.

Постоечката патна инфраструктура беше дотраена и тешко проодна за пешаците и автомобилите.

„Денеска вршиме асфалтирање на 5000 метри квадратни нов асфалтен слој на пристапната улица во долна Железничка, ова беше и барање на граѓаните од оваа населба но и барање на компаниите.

Инвестицијата на оваа улица е околу 2,1 милион денари,“ изјави Бочварски.

Компаниите во овој дел од градот ќе дадат свој придонес во овој проект и ќе влезат заедно партнерски со Општина Штип во негова реализација.

 Zeleznicka-02

Zeleznicka-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Февруари 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize