Дома Настани Работни активности на улицата Плачковички одреди и пред станбен блок Б19 во населба Сењак
Работни активности на улицата Плачковички одреди и пред станбен блок Б19 во населба Сењак
Четврток, 23 Мај 2019 13:52

PlackovickiOdredi-01Општина Штип продолжува со реконструкција и санација на патната инфраструктура во градот и на оние критични места коишто се тешко проодни за пешаците и автомобилите.

Се работеше на комплетна санација со асфалт на улицата Плачковички одред и на крак од улицата Сремски фрот, пред станбен блок Б19 во населбата Сењак.

„Се работи за 2300 метри квадратни нов слој асфалт и подобрување на инфраструктурата во висина од 1 милион денари. Со ова покажува Општина Штип дека барањата на граѓаните ги разгледуваме сериозно и пристапуваме кон нивна реализација,“ изјави градоначалникот Бочварски.

Општина Штип во овој период ќе продолжи со градежните активности на сите локации во градот кадешто патната инфраструктура е дотраена.

 PlackovickiOdredi-02

PlackovickiOdredi-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Август 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize