Дома Настани Увид во градежни активности на тротоар во населба Деснаци
Увид во градежни активности на тротоар во населба Деснаци
Вторник, 21 Мај 2019 14:30

Desnaci-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со директорот на ЈП „Стипион 2011“ извршија увид во започнатите градежни активности на тротоарот во населба Деснаци.

Се работи за руиниран тротоар кој претставуваше проблем за движење на граѓаните од оваа населба и затоа јавното претпријатие „Стипион 2011“ започна со реконструкција на овој тротоар и поставување на ново осветлување.

„Се работи за барање на граѓаните од оваа населба и ова е една од површините којшто ги работиме токму на нивно барање.

Се работи за уредување на оваа површина за пешаци којашто ќе ја чини Општината 625.000 денари,“ изјави градоначалникот Бочварски.

„Должината на овој тротар е околу 120 метри, површината околу 200 метри квадратни, воедно со изградбата на тротоарот ќе се вгради и кабел за улично осветлување, со што ќе се постави улично осветлување,“ изјави директорот на ЈП „Стипион 2011“.

 Desnaci-02

Desnaci-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Август 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize