Дома Настани Традиционален турнир Кежо 2019
Традиционален турнир Кежо 2019
Четврток, 09 Мај 2019 12:59

Kezho-2019-01Денеска во организација на Општина Штип седми пат се одржува турнирот за ученици со посебни потреби, Кежо 2019.

Во овој турнир покрај дечињата од Штип, учество зедоа и ученици од Неготино, Кавадарски и Велес со бројка од над 120 учесници кои се натпреваруваа во полигон, пинг-понг и пикадо во машка и женска конкуренција.

На овој турнир свое поздравно обраќање имаше претседателот на Совет на Општина Штип, Јане Миланов.

 Kezho-2019-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јуни 2020
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize