Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Одлука за изградба на затворен базен во Штип
Одлука за изградба на затворен базен во Штип
Среда, 10 Април 2019 14:09

ZatvorenBazen-01Општина Штип ќе добие затворен базен во склоп на ООУ „Димитар Влахов“ за потребите на спортистите но и на останатите граѓани.

Општина Штип е првата Општина од останатите 14 каде ќе се гради затворени базени, која издаде одобрение за градба на ваков тип на објект.

„Со одлука на владата ќе се градат 14 покриени базени на територијата на нашата држава и еден од тие базени ќе биде изграден овде во склоп на училиштето Димитар Влахов.

Се работи за првиот базен којшто ќе биде изграден бидејќи ние како локална власт бевме агилни и веќе издадовме градежно одобрение за изградба на овој мал затворен базен којшто ќе можат да го користат граѓаните, учениците и спортските клубови.

Овој базен ќе има димензии како објект 600 метри квадрарни, со што внатре ќе ги има сите пропратни содржини,“ изјави градоначалникот Бочварски.

Овој затворен базен ќе даде дополнителен развој на градот, но и на населбата Сењак кадешто веќе се гради детска градинка, се реновираше училиштето, ќе се реновира постоечкиот клон на детската градинка Астибо, нови улици кај објектот Луна Комерц.

 ZatvorenBazen-02

ZatvorenBazen-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јули 2021
П В С Ч П С Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize