Дома Настани Патрон празник на ООУ Димитар Влахов
Патрон празник на ООУ Димитар Влахов
Вторник, 09 Април 2019 12:19

Patron-OUDimitarVlahov-01Вчера, 08.04.2019 г., се одржа настан по повод Патрон празникот на основното училиште Димитар Влахов, во ОМЦ „Киро Глигоров“ во Штип.

Учениците со пригоден рецитал, балетски точки и претстава го одбележаа Патрон празникот на училиштето.

Овој настан беше посетен и од градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски и раководителката на сектор образование, лер и јавни дејности, Билјана Казанџиска.

 Patron-OUDimitarVlahov-02

Patron-OUDimitarVlahov-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јули 2019
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize