Дома Настани Одбележување на 78 годишнината од бомбардирањето на Штип
Одбележување на 78 годишнината од бомбардирањето на Штип
Сабота, 06 Април 2019 16:58

78godOdBombardiranje-01Денеска, 06.04.2019 г., градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски присуствуваше на настан организиран по повод 78 годишнината од бомбардирањето на Штип.

Делегација на Општина Штип предводена од градоначалникот Бочварски, положи цвеќе пред споменикот кај Народниот театар.

“Овој немил настан ќе го паметиме како црна точка од историјата кој нанел огромна штета на многу семејства.

Единството во тие мигови било клучното оружје против окупаторот.

Војните и немирите се обврзуваме да ги оставиме зад нас и во иднина да продолжиме по патот на европски вредности,” изјави Бочварски.

Градоначалникот Бочварски исто така имаше и свое обраќање на настанот во Народниот театар, организиран од страна на цивилните инвалиди.

 78godOdBombardiranje-02

78godOdBombardiranje-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Декември 2019
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize