Дома Настани Увид во реконструкција на тротоар на улица Борис Кидриќ
Увид во реконструкција на тротоар на улица Борис Кидриќ
Среда, 06 Март 2019 15:45

Trotoar-ulBorisKidric-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со директорот на ЈП „Стипион 2011“, Сашко Протогеров извршија увид во започнатата реконструкција на тротоарот кај улицата Борис Кидирќ.

„Се работи за фреквентна улица кадешто со реконструкција на овој тротоар обезбедуваме побезбедно движење на пешаците.

Се работи за санација или целосна реконструкција на тротоарот на оваа улица. Ова е многу важно заради тоа што во разговорите со граѓаните, најавуваа дека она што  е најпотребно да се реконструира во градот се тротоарите,улиците и коловозните површини.

Се работи за инвестиција од 560.000 денари и изведувач на работите е ЈП „Стипион 2011“,“ изјави Бочварски.

Општина Штип исто така работи и на изградба на тротоар до Кампус 4, кадешто секојдневно студентите поминуваат. Се работи исто така и на игралиште во населба Блок 70, мини плоштад во населба Три Чешми.

 Trotoar-ulBorisKidric-02

Trotoar-ulBorisKidric-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize