Дома Настани Градежни активности во населба Три Чешми
Градежни активности во населба Три Чешми
Вторник, 05 Март 2019 15:00

MalPlostad-TriCesmi-01На барање на граѓаните во населба Три Чешми, јавните претпријатија работат на уредување на влезниот дел во населбата.

Се работи за уредување на мини плоштад, хортикултурно уредување околу тој мини плоштад и поставување на клупи.

Исто така на барање на граѓаните се тампонирани неколку улици кои биле тешко проодни за граѓаните од тој дел од градот.

„Целата оваа инвестиција, платото заедно со уредувањето на овој простор и улиците ја чинат Општината околу 550.000 денари,“ изјави Бочварски.

Локалната самоупорава преку добрата комуникација со граѓаните ќе продолжи да ги остварува нивните барања.

 MalPlostad-TriCesmi-02

MalPlostad-TriCesmi-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize