Дома Настани Средба со амбасадорот на ОБСЕ
Средба со амбасадорот на ОБСЕ
Среда, 27 Февруари 2019 15:29

Ambasador-OBSE-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски денеска во својот кабинет оствари средба со амбасадорот на ОБСЕ во Македонија, Клеманс Која.

Амбасадорот беше лично запознаен од градоначалникот за проектите коишто се отпочнати во општината и кои се неопходни за развојот на Штип.

За само една година се започнати неколку крупни проекти коишто се долгогодишно барање и потреба на граѓаните, а тоа се гасификација, брана на реката Отиња и нова детска градинка.

Интеграцискиот процес во кој се наоѓа Македонија ќе придонесе раст на економијата и стабилност во нашата држава.

Амбасадорот го поздрави историскиот договор и зачленувањето на Македонија во НАТО алијансата.

 Ambasador-OBSE-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize