Дома Настани Увид во градежни активности на обиколница
Увид во градежни активности на обиколница
Вторник, 19 Февруари 2019 14:33

Obikolnica-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски изврши увид во градежните активности во населбата Пребег на обиколницата. Веднаш по подобрените временски услови, се работи на изградба на врска помеѓу улиците Гоце Делчев и Алумина.

„Се наоѓаме на самиот влез во градот, на булеварот Гоце Делчев да објавиме продолжување на градежните активности на новиот кружен тек.

Сакам да најавам дека Општина Штип оваа градежна сезона започнува офанзивно, со големи крупни градежни зафати на втората фаза од обиколницата, којашто чини 10,5 милиони денари и веќе е во некоја средна фаза од нејзината реализација,“ изјави Бочварски.

 Obikolnica-02

Obikolnica-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize