Дома Настани Увид во градежни активности во населба Осми Ноември
Увид во градежни активности во населба Осми Ноември
Понеделник, 18 Февруари 2019 14:31

Gradenje-8Noemvri-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со директорот на јавното претпријатие Стипион извршија увид во градежните активности во населба Осми Ноември, кај основното училиште Тошо Арсов.

Се работи за изградба на пристапна патека до основното училиште Тошо Арсов и спортската сала, со што се решава долгогодишниот проблем на граѓаните кои газеа кал за да влезат во оваа спортска сала.

„Во овие неколку дена ЈП „Стипион 2011“ работи на реализација на оваа пристапна патека. Се работи за инвестиција од 330.000 денари, со што јавното претпијатие и Општина Штип отпочнуваат да ги санираат сите вакви помали зафати коишто се голема потреба за граѓаните,“ изјави Бочварски.

Во ООУ „Тошо Арсов“ и околу него се инвестирани околу 9,5 милиони денари. По завршување на пешачката патека ќе се постави лежечки полицаец за побезбедно движење на пешаците.

 Gradenje-8Noemvri-02

Gradenje-8Noemvri-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize