Дома Настани Средба со амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли
Средба со амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли
Среда, 13 Февруари 2019 15:54

Sredba-DzesBejli-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски во својот кабинет оствари средба со амбасадорот на САД во нашата држава, Џес Бејли.

На состанокот се разговараше за успесите на нашата држава во овој период, за огромната важност и придобивките од влезот во НАТО Алијансата.

Македонија и во идниот период останува посветена на реформите, економскиот раст и евроинтеграциите.

Градоначалникот Бочварски го информираше амбасадорот Бејли дека во Штип се работи на подобрување на инфраструктурата како и на проектирање на брана на реката Отиња, грасификација на градот, нова детска градинка и многу други проекти кои го обезбедуваат растот и развојот на Штип.

Градоначалникот Бочварски искажа благодарност до амбасадорот Бејли, за неговите заложби на патот кон демократизација и интеграција на државата во НАТО Алијансата.

 Sredba-DzesBejli-02

Sredba-DzesBejli-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize