Дома Настани Средба со директор на Управа за санкции, Јовица Стојановиќ
Средба со директор на Управа за санкции, Јовица Стојановиќ
Вторник, 15 Јануари 2019 14:50

UpravaZaSankcii-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со директорите на јавните претпријатија оствари средба со директорот на Управа за санкции Јовица Стојановиќ и постојаниот твининг советник Аксел Бримле.

На состанокот се разговараше зајакнувањето на казнено – поправниот систем и пробациската служба.

„Денеска во Општина Штип имам една средба со господинот Бримле од Германија, којшто е раководител на проект за координација на неколку институции коишто треба да бидат на заедничка маса и заедно да работиме на подобрување на условите и користиње на новите методи во однос на осудените лица во Република Македонија. Овде заедно со нас е директорот на Управа за санкции, директорот на казнено-поправниот дом во Штип, судија од Основен суд и директорите на јавните претпријатија.

Јас сметам дека во Република Македонија не недостасуваат законски прописи, но многу често недостасува координација помеѓу институциите со цел да се реализира она коешто е пропишано со законите,“ изјави градоначалникот Бочварски.

 UpravaZaSankcii-02

UpravaZaSankcii-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize