Дома Настани Посета на прво родено дете за 2019 година
Посета на прво родено дете за 2019 година
Четврток, 03 Јануари 2019 14:01

PrvoBebe-2019-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со директорот на Клиничка болница во Штип, Ален Георгијев го посетија првото родено бебе за 2019 година. Се работи за женско дете родено вечерта на 01.01.2019 година во 02:45 минути.

„Верувам дека малата Јована којашто е од Македонска Каменица, првото родено бебе во Клиничката болница во Штип, ќе донесе многу среќа, многу нови родени бебиња овде во Клиничката болница во Штип.

Сакам да ја искористам оваа прилика да ја честитам новата 2019 година на семејството на малата Јована, по тој повод денеска традиционално, Општина Штип во соработка со Комерцијална банка донираше штедна книшка на малата Јована, во вредност од 10.000 денари, подарок-столче за бебето и дополнително 10.000 денари ваучер на акушерското одделение,“ изјави Бочварски.

 PrvoBebe-2019-02

PrvoBebe-2019-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јуни 2019
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize