Дома Настани Отворање на Новогодишен хепенинг
Отворање на Новогодишен хепенинг
Среда, 26 Декември 2018 20:27

NovogodisenHepeningДенеска започна Новогодинешниот хепенинг организиран од страна на Општина Штип. Градоначалникот Благој Бочварски го означи почетокот на настаните и активностите кои ќе траат во наредните неколку денови. Денеска на задоволство на граѓаните свое учество во овој хепенинг зедоа, пејачот Зоран Илиев, магионичарот Кристијан Шопов, детскиот балетски клуб и дечината од ООУ „Ванчо Прќе“.

„Во рамки на програмската агенда на овој четиридневен настан се предвидени и музички, но и хумуристички содржини, интерактивни активности на наменски креирани штандови, како и можности граѓаните да ја покажат својата хуманост и да внесат малку ведрина во претпразничните денови на кои им е потребна подадена рака.

Штипјани деновиве ќе имаат дополнителна опција и локација за меѓусебно дружење и разменување на позитивна енергија,“ посочи градоначалникот Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize